Örgü Terlik Nasıl Yapılır Kolay Anlatım

Özellikle soğuk kış aylarında ayaklarınızı sıcak tutacak ve sizi ısıtacak birbirinden güzel terlik modellerini siz de evinizde deneyebilirsiniz.

Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için öreceğiniz bu birbirinden güzel modellerle artık soğuk kış aylarında hiç üşümeyeceksiniz. Bu yazımızda örgü terlik nasıl yapılır ondan biraz bahsedeceğiz. Adım adım yapılışı inceleyebilirsiniz.

İlk olarak 11 zincir çekiyoruz ve zincirlerin iç kısmını terliğin üzerine alıyoruz.

Daha sonra 2’de çıkış altı sıra dokuyoruz ve sonra yan kısımlardan dokurken birer adet kesiyoruz.

Parmak ucu kısmında 7 dolgu bırakacak şekilde koparıyoruz ve sonrasında dokuduğumuzu pratik terlik altlığına ekleyerek 3 sıra dönüyoruz.

Daha sonrasında parmak ucuna yakın 20 zincir çekiyoruz.

Karşı ilk iki batıyoruz ve 8 sıra örüyoruz.

Ördükçe yanına 3 sıra döndükten sonra ördükçe birini baştan alıyoruz ve parmak kısmını ekleyip kopararak daha sonra motifler ilave edin.

Hazırlamış olduğunuz terliğinizin üzerini dilediğiniz renkte dilediğiniz motif ile süsleyebilirsiniz. Son derece basit bir şekilde örgü terlik yapımı siz de evinizde uygulayarak kışa hazırlık yapabilirsiniz.

Kendiniz ve sevdikleriniz için öreceğiniz birbirinden şık terlikleri çeşit çeşit motiflerle ya da keçeden yapacağınız farklı figürlerle süsleyebilirsiniz.

Kış aylarında ayaklarınızı sıcacık tutacak olan şık terlikleri kendi emeğiniz ile çok daha uygun bütçeye hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz bu terliklerden sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz.

El emeği örgü terlik modellerini buyurun inceleyin..

Yorum Yapın