Lif Örnekleri 2018 ( Yeni Modeller)

Lifler kişisel bir banyo malzemesi olarak kullanılan eşyalardandır. Sıkça kullanılan çeyizlik, hediyelik veya günlük olarak kullanılan bu eşyalar örgü lif olarak da kullanılmaktadır.

Piyasa liflerine nazaran daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı olan örgü lifler oldukça basit örgü modelleri ile örülebilmektedir.

Örgü liflerin en sık kullanılanı eldiven veya kese şeklinde oluşturulan modellerdir. Tığ işi ile örülen örgü lifleri ince ipler ile trabzan örgü modelleri yardımıyla rahatlıkla örülebilirken, yuvarlak, kare, kalpli veya daha farklı geometrik desenlerle de oluşturulabilmektedir.

Günümüzde  lif örnekleri olarak bulunabilecek birçok çeşit vardır. Bu çeşitlerin çeşitli el örgüleri dergilerinde bulunması mümkün iken web sitelerinde de bulunması mümkündür.

Güzel  lif örnekleri adına bir örnek vermek gerekirse, en sık kullanılan bir model olan eldiven lifi örnek verebiliriz. Eldiven lifi oluşturmak için tek parmaklı eldiven lifini örnek vereceğiz.

Bu model oldukça kolay ve sıkça kullanılan bir modeldir. Öncelikle elin ve bileklerin boyutuna göre tığ yardımıyla zincir çekilir. Lastik örgü ile eldiven lifin bilek kısmı tamamlanır.

Daha sonra üçlü trabzan olarak bilinen tığ örgü modeli uygulanarak üst kata çıkılır. Bu model parmakların hizasına kadar devam eder.

Tüm parmakları eldiven lifin içerisinde saklamak için, yukarı doğru birer birer eksiltme yapılarak oval şekil oluşturulur.

Yalnız başparmak için boşluk bırakılması unutulmamalıdır. İlk kısım bittikten sonra aynı ilmek sayısı ve boyuta göre lifin arka kısmı örülür. Bu iki parça birleştirildikten sonra ayrı olarak başparmak boyutunda örgü örülerek bu parçalara birleştirilir.

Yorum Yapın