Lif Modelleri 2018

Banyo malzemelerimizin en önde gelen ve önem içeren eşyası olarak banyo liflerinin önemini biliriz.

Cildimiz üzerinde kızarıklık, tahriş ve yara etme gibi özelliklere sahip olan piyasa lifleri naylon içerikli olduğu için pek fazla tercih edilmez.

Bunun için en güvenilir kabul ettiğimiz yün lifler daha çok tercih sebebi olabiliyor. Elde örülen lifler için bu sefer de çeşit arayışı söz konusu oluyor.

Lif örgüleri iki çeşit örgüye sahiptir. Yani hem şiş ile, hem de tığ ile lif örmek mümkündür. Bunun dışında pek fazla çeşitliliğe sahiptir.

Daha çok tığ örgülerini lif örmekte tercih eden bayanların nedeni hem yünün ıslanmasından dolayı sarkması hem de şiş ile örüldüklerinde liflerin esneme göstermesidir.

Aslında yün ip iki türlü de ıslanınca sünmektedir fakat bu tığ örgülerinin daha sıkı örülmesi avantajından dolayı şişe göre aza indirgenmiştir.

yumuşaklık açısından tercih edilen ip türü sakallı iptir. Bu ip daha çok bebekler için örülen liflerde kullanılmakta ve daha çok bebeklerde tercih edilmektedir.

Diğeri ise normal iplerin tığ ile trabzan modelinin örülerek üzerinin farklı desenlerle süslenmesidir.

lif örgülerinde sıkça tercih edilen bir diğer model ise eldiven lifleridir. Uzanma kolaylığı ve lifin elden kaymaması açısından kolaylık sağlayan bu model yine tığ ile trabzan örülerek yapılmaktadır.  Bu lif iki parça halinde ayrı ayrı dikilir ve daha sonrasında birleştirilir.

 

Yorum Yapın