Hurç Modelleri ve Örnekleri

Hurçlar eşyaların tümünü toparlayıcı bir görevi üstlenen kişisel eşyalardır. Bu eşyalar yaz aylarında kışlıkları, kış aylarında ise yazlıkları toparlayıp bazaların altlarına kaldırmak için en ideal bir eşyadır.

Yalnızca eşyaları kaldırmak değil çorapları bir araya toplamak için de uygundur. hurç dikiminde internet üzerinde kumaş parçaları ile dikilebilen hurçlar örgü ile de yapılmaktadır.

Tığ işi ile de şişler ile de oluşturulabilen hurçlar web sitemizde anlatımlı hurç dikimi olarak karşınıza çıkabilmektedir.

Oldukça kullanışlı olan hurçlar boyutuna göre farklılık göstermektedir. Öncelikle örülmek istenen boyut belirlendiği zaman ilmekler ona göre atılmalıdır. Düz bir örgü ile dikdörtgen zemin örülmelidir.

Daha sonra yan kısımlarda bulunan ve uzunluğuna göre devam edilen bölümler tamamlanır. En son üst kapak da dikdörtgen şekilde dikilmesi halinde hurç dikimi sonlandırılır.

Eğer hurcun dik durması isteniyorsa hurç boyutunda küçük demir çubuklar örgü sırasında sabitlenebilir. Kullanış açısından herkesin işine yarayan ve herkese fayda sağlayan hurçlar haroşa veya bir ters bir düz örgü örülebilir.

Tığ işi ile yapılan hurç örgüsü ne kadar uzun sürse de bir o kadar da kullanışlıdır. Üçlü trabzan örgüleri ile kalın bir tığ yardımıyla tekrar ayrı ayrı örülen parçalar sonradan birleştirilerek ve fermuar dikimi tamamlanarak hurç tamamlanabilir. Anlatımlı açıklamalı hurç dikimi ile ilgili web sitemizi ziyaret edin.

Yorum Yapın