Havlu Kenarı Örnekleri yeni 2018

Havlu kenarı süsleme işleri tığ örgüleri ile yapılmasının yanında iğne oyaları ile de yapılmaktadır.

Daha çok iğne oyasını tercih eden bayanlar farklı modeller geliştirmektedirler. Çok fazla çeşitliliğe sahip olan havlu kenarları ve iğne oyası modelleri arasında en sık tercih edilen model zürafa modeli ile başlayarak onu süsleme ile oluşturulan modellerdir.

Zürafa modeli her çeşite değiştirilebilir ve süslenebilir bir kolaylıktadır. Bunun yanı sıra tığ ile açıklamalı havlu kenarı örnekleri yapmayı tercih eden ve elinin tığ işine daha yatkın olduğunu düşünen bayanlar yine birçok model oluşturmaktadırlar.

Tığ ile yapılan havlu kenarı modelleri kimine göre iğne oyasına nazaran daha kolaydır. Tığ ile yapılan havlu kenarı örneklerinde belli başlı yerlerde genişletme veya daraltma işlemleri yapılarak aynı havlu kenarı örneği birden fazla şekilde kullanılabilir.

Tığ ile havlu kenarı örneği yapmak için genelde zincir çekilerek başlanır ve yine zincirler farklı şekillere sokularak model verilir.

Bu örnekler farklı bir yerde yapılarak işlem sonrasında havlu kenarında belirlenen zemine sabitlenir. Yani genelde direk olarak havlu üzerine dikilmez.

Çeşit yönünden oldukça kabarık olan havlu kenarı modelleri arasından seçim yapmak da oldukça zordur.

Bu yüzden havlunun şekline ve tarzına göre seçim yapılması gerekmektedir. Renk ve desene göre seçim yapıldığında güzel bir görünüm elde etmek mümkündür.

 

Yorum Yapın