En Güzel Bebek Battaniyeleri Örnekleri


Ne güzeldir bebek haberinin alınması. Haberin alınması ile birlikte başlar tatlı heyecanlar. Ona kavuşacak olmanın verdiği o eşsiz duygu ile onu en güzel haliyle hazır olup karşılamak kaçınılmaz olur çoğu zaman. En gerekli ihtiyaçları, en güzel dekorasyonları derken, olmazsa olmazları vardır birde bebeklerin. Bunlardan yalnızca birisidir battaniyeler. Geçmişten günümüze gelen vazgeçilmez bebek çeyizidir battaniyeler. Şimdilerde birbirinden farklı renk, desen ve tasarım ile de alışveriş çılgınlığı yaratır.

Daha çok geçmiş yıllarda kullanılan örgü yün battaniyeler yavaş yavaş günümüze de yansımaktadır. Örgü örmeyi seven ve bilen kişiler, diledikleri yün ile ve diledikleri model doğrultusunda bebekler için kalın ve bir o kadar kullanışlı modeller elde edebilirler.

Bunun yanı sıra welsoft ve peluş kumaştan tasarlanmış battaniyelerde oldukça sık kullanılmaktadır. Kimi zaman çift taraflı kullanıma uygun battaniyeler tercih sebebi olurken, farklı farklı iki desen ile de tek bir ürün üzerinde bebeği süsleyebilirler.

Penye görünümlü battaniyelerin özellikle pamuklu kumaştan olanının tercih edilmesi bebek için oldukça önem ve sağlık arz etmektedir.

Çok kalın bir yapıya sahip olmasa da bu battaniyeler, kimi zaman bebek arabası içlerinde, ana kucağı içlerinde serilmesi ile birlikte bebeğe hem bir alt zemin oluşturur, hem de bebek üzerine hafif örterek onu dış etkenlerden korumaya yardımcı olabileceklerdir.

Bebek hastane çıkışları, mevlitleri ve diğer özel günleri için özenle süslenerek hazırlanan battaniye çeşitlerde günümüzde oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır.

Özel tasarım olan bu battaniyelerde erkek ve kız bebeklere uygun renkler kullanılırken, kimi zaman minik taşlarla kral ya da prenses taçları işlenirken, kimi zamanda bebeklerin isimleri işlenerek değişik motifler elde edilebilmektedir.

Kundan şeklindeki battaniyelerde oldukça rövanşta bir seçim haline gelmiştir. Yanlardan ve ayak kısımlarından zımbalı bu model sayesinde bebeğe kundaklanmış bir hava katan battaniyeler, soğuk havalar içinde oldukça ideal bir model haline gelmiştir.

Şapkada dahil olan kundak şeklindeki battaniyeler, bebeğin kafasını da koruma altına almaktaki en iyi tercihlerden biri olacaktır. Kimi zaman bebeği soğuktan koruyan battaniyeler, kimi zaman herhangi bir yerde bebek altına serilerek, bebek için daha korunaklı bir ortam oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Yorum Yapın