Birbirinden Güzel Örgü Bebek Battaniye Modelleri


Kış aylarında anneler bebeklerini soğuktan korumak için bebek battaniyesi kullanırlar. Özellikle kış aylarında örülen ve kullanılan bebek battaniyeleri değişik renk ve modellerle örülüp kullanılmaktadır. Genelde kış aylarında kullanılan bebek battaniyeleri bahar aylarında da koton ve penye iplerle örülüp kullanılmaktadır.

Şiş ve tığ ile örülen bebek battaniyesi modelleri anneler tarafından çok örülmektedir. Fakat tığ ile örülen bebek battaniyeleri daha şık ve zarif görüntüsü ile daha çok tercih edilip örülmektedir.

Tığ ile örülen bebek battaniyeleri genelde sık iğne olarak örülüp değişik motiflerle süslenebilir. Kare parçalar halinde örülen kız bebek battaniyesi farba, kurdele, çiçek, boncuk, pul, ile süslenebilir.

Erkek bebekler için örülen bebek battaniye süslemelerinde ise düğme ve boncuk detayı kullanabilirsiniz.

Tığ ile örülen Bebek Battaniye Modelleri Örgü: Balık bebek battaniye modeli, futbol figürlü bebek battaniye modeli, maymunlu bebek battaniye modeli, kalpli bebek battaniye modeli, yıldız desenli bebek battaniye modeli, çiçekli bebek battaniye modeli, labirent modelli bebek battaniyesi, alfabeli bebek battaniye modeli, arabalı bebek battaniye modeli, tulum modeli bebek battaniyesi, oyuncak figürlü bebek battaniyesi, kundak bebek battaniye modeli, tunus işi bebek battaniye modeli, kardan adam modeli bebek battaniyesi, motifli bebek battaniye modeli, renkli desenli bebek battaniyesi modeli ve ayrıca anne ve babaların tuttukları takımın battaniyesini ‘de örebilirler.

Annelerin ördükleri bebek battaniyeleri bebek odalarına ‘da renk tonlarıyla uyum sağlamaktadır.

Özellikle bebek bekleyen anne adaylarının ve bebekleri olan anneler ‘in en çok kullandıkları ve vazgeçilmez olan bebek battaniyeleri soğuktan korumak amaçlı olarak kullanılan eşyaları arasındadır.

Anneler bebekleri için en güzel ve en şık bebek battaniyelerini rengarenk ve şirin modeller örerek bebeklerini soğuktan korurlar.

Örgü bebek battaniyelerinde en çok tercih edilen modeller arasında hayvan figürlü modeller vardır. Anneler kız bebekleri için daha süslü püslü modelleri tercih ederken erkek bebek sahibi olan anneler ise daha sade modelleri örüp kullanmayı tercih etmektedirler.

Genellikle düz bebek battaniyesi ören anneler değişik renk ve şirin figürlerle bebek battaniyesini daha şirin ve sevimli bir hale getirip kullanırlar.

 

 

Yorum Yapın