Bebek Yelek Modelleri 2018

Yelekler günlük kullanım için de dışarıda kullanım için de joker olarak bilinen, bel ve sırtı soğuklardan koruyan bir kişisel eşyadır.

Bu eşya bebeklerde ve bebeklerin büyüme dönemlerinde sürekli olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda hem erkek bebeklerin hem de kız bebeklerin yelek kategorilerinde birçok çeşitlilik bulunmaktadır.

Bebek yelek modelleri olarak birçok web sitede farklı modeller elde edilebilir. Gerek el işi dergilerinde gerekse web sitelerinde hem örgü yapılışı hakkında, hem de model kullanımı hakkında birçok bilgi bulunmaktadır. Bebek yelekleri oldukça kolay örülmektedir.

Yarım kollu, kısa kollu ve kolsuz olarak örülen bebek yelekleri üzerinde çeşit oluşturmak örgü ören kişinin de zevkine bağlı olarak gelişebilmektedir.

Bebek yelekleri boyut bakımından küçük olarak örülmektedir. Klasik olarak yelek örgülerde örgü tarzı aynıdır. Yani örme şekli tüm anlatımlı bebek yelekleri modellerinde de yetişkin yelekleri modellerinde de aynı yerden başlamaktadır.

Yelek örgüleri bel kısmından örülmeye başlanarak sırt kısmına doğru devam etmektedir.

Yalnız, kol kısmına gelinen yerde şiş ile kesme, diğer adı ile söyleyecek olursak eksiltme yapılmaktadır.

Daha sonra ön kısımlar ayrı ayrı örülmektedir. Yeleklerin ön kısmına ‘V’ yapmak için yine kesme işlemleri uygulanmaktadır.

Yalnız yuvarlak yaka yapmak için kesme işlemine gerek kalmaz. Bu ayrı ayrı örülen üç parça birleştirilerek, düğmeler ve diğer son dokunuşlar bittikten sonra yelek yapımı bitmiş olacaktır.

Yorum Yapın