Bebek Örgü Modelleri 2018 ( YENİ)

Yeni doğan bebekler için yeni giysiler satın almaktan çok yeni yün ipler satın almak daha cazip gelmektedir. Piyasa üzerinde satılan kışlık veya baharlık battaniyeler, yelekler veya diğer giysiler pamuklu olmama özelliğinden dolayı bebek cildini tahriş edebilirler.

Bu yüzden anneler genelde %100 pamuklu ve doğal olduklarına inandıkları yün ipleri satın alarak her eşyayı örerek elde edebilirler.

Yastık, bebek battaniyesi, çorap, patik, yelek, atkı, şapka, baharlık pelerin, yazlık battaniye gibi ve daha aklımıza gelmeyen bir çok eşyayı elde edebilmek mümkündür.

El emeği  ile yapılan eşyalar aslında daha avantajlıdır. Çünkü; hem yün ip olmaları hem de piyasada satışa sunulan kışlık modellerden daha sıcak tutan bir özelliğe sahiptirler.

Yalnızca kışlık alarak baz almak doğru değildir. Yazlık ve baharlık örülen eşyalar da oldukça sağlıklıdır. Bu işlem seçilen ipe bağlıdır.

Hem tığ ile hem de şiş ile örülen bu eşyalar oldukça uzun yıllar kullanılabilir ve uzun yıllar kullanılması mümkündür.

bebek örgü modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Modellerin tek düze olmadığı ve çeşitliliğin çok fazla olduğu örgü çeşitlerinde aynı ip ve aynı tığ/ şiş ile birçok farklı model elde edilebilir.

Farklı modeller ve örnekleri için çeşitli el örgüsü dergilerine bakılabilir. Birçok örnek ile bebeklere şahane eşyalar oluşturulabilir.

 

 

Yorum Yapın