Bebek Hırka Örnekleri Örgü Modelleri


Bebekler için en sağlıklı ve sıcak tutanı elde örülmüş hırkalardır. Bayanlar tarafından örgü işleri kış aylarında stres atmak için, daha dinlendirici olmak için tercih edilir. Hem bebekleriniz için hem sizin için örgü ürünler iyi gelecektir. Bebek hırka modellerinde birçok çeşit karşınıza çıkmaktadır. Ama sizlere daha şık ve örme işlemi de oldukça basit modellerden söz edeceğim.

Kız bebek hırka modeli

Ebruli desenli bir hırka kız bebekler üzerinde oldukça göz alıcı ve şirin duruyor. Renkleri istediğiniz aralıkta seçebilirsiniz. Yeşilli, pembeli ya da sarılı ebruli ipler bu hırka için uygun olabilir. Yine de renk seçimi sizlerin beğenisine ve zevkinize bağlıdır.

35 ilmek ile başlayacaksınız. 3 düz 1 ters olarak 18 cm olana dek örünüz. Her 4 defada bir iki taraftan da ilmek arttırın. Sağ ve sol taraftan 35 ilmek arttırdıktan sonra 8 cm daha örün. Tam ortaya gelen 7 ilmeği kesin ve sağ şişte kalan ilmekleri örmeden bekletin. Sol şişte kalan ilmekleri 12 cm daha örerek kesin.

Sağ şişte kalan ilmekleri de 12 cm olana dek örün. Şimdi sol tarafa 57 ilmek ilave edin ve 8 cm daha örün. 35 ilmeği her iki taraftan keserek 41 ilmeğe ulaşın ve kalan bu ilmekleri de 4 kez eksilterek 35 ilmek olana kadar 18 cm daha örün. Kolu böylece oluşturmuş olup diğer kol için de aynı işlemi uygulayın.

Erkek bebek hırka modeli

Erkek modelleri genel itibariyle daha sade modelleri tercih ediniz. Fırfır, renkli detaylar kız bebek hırka modellerinde daha güzel duracağından detayları az ve dolayısıyla örme işlemi kolay olan kolay işkembe modelini izlere anlatacağım.

Selanik örgüye benzer olarak tersten haraşo şeklinde 1 ilmek örülür ve 1 ilmek diğer şişe boş olarak alınır ve 1 arttırılır. Tekrar 1 ilmek örülür, 1 ilmek boş olarak alınır ve arttırılır. Bu işlemi sonuna kadar devam ettirin. Arka sırada ise 1 ilmek örülür ve arttırmayla bir sonraki ilmeği beraber alın. Bu şekilde hırkanızın modeli çıkmış olacak.

 

 

Yorum Yapın