Anlatımlı Kolay Örgü Lif Modeli

Örgü örmeye yeni başlayanlar için bugün elimden geldiğince kolay lif örneğinin yapılışı hakkında sizlere bilgi vereceğim. Bu zamanda özellikle internette anlatımlı lif modelini bulmak çok zor. Bu eksikliği gidermek adına sitemiz her geçen gün çok daha fazla örgü anlatımları ile karşınızda olacak.
Banyo lifimiz oldukça kolay. Yorulmadan büyük bir keyifle evinizde örebilirsiniz. Ben pembe ve beyaz renk iple üçlü fıstık örgü tekniğinden faydalanarak yaptım. Siz dilerseniz renkli iplerle yada sarı beyaz, mavi beyaz yani anlayacağınız hoşunuza hangi renkler gidiyorsa onları kullanabilirsiniz.

Nasıl Örülür?

Lif örneği için ilk önce beş beyaz, beş pembe, beş beyaz, beş pembe olmak üzere toplamda yirmi tane fıstık zinciri yaptım.

Modelimizin ilk bölümünü yaparken pembe renkle başlıyoruz ve beş pembe, beş beyaz ve beş sarı, beş beyaz yaparak üçlü fıstık örgülerini uyguladım.

İkinci bölüme geçerken yine en son kullanmış olduğumuz beyaz rengi kullanıyoruz ve beş beyaz, beş pembe, beş beyaz ve beş pembe olmak kaydıyla üçlü fıstık örgüsünü uyguluyoruz.

Dört katın her birini aynı renk ve fıstıklar olacak şekilde örelim. Beşinci kat için diğer katlarda yapmış olduğunuz son rengi kullanmayın pembe ile bitirin ve beyaz ile başlayınız.

Bu aşamadan sonra üç katı beşinci katta olduğu gibi aynı renkteki ipleri kullanarak ördüm.

Dokuzuncu sıraya geldiğim zaman tekrardan ipliklerin rengini ve yerini değiştirdim. Bu aşamada 4 kat ördüm ardından 13. sırada tekrardan iplik yerlerini değiştirdim. Sonra katları yaparak lifi tamamladım. Örümcek örgü kullandım ve lifi çevirerek örgümü bitirdim.

İlk defa örecek olan hanımlarımız biraz zorlanabilirler. Bu yüzden takıldıkları yerler olursa, bana sorabilirler. Elimden geldiğince sizlere yardımcı olurum. Hepinize mutlu günler hanımlar. Bir başka örgü anlatımında görüşünceye dek kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın!

Yorum Yapın